Gitar-tr.com Reklam Vermek için Tıklayınız...

Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Gitarist
 Gitar-tr.com FORUM : Gitarist
Konu Konu: Gitar ogrenmek istiyorum nasil yol izleme Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
an_k_ist
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Pasif
Gönderilenler: 2
Gönderen: 2010-22-Temmuz Saat 01:48 | Kayıtlı IP Alıntı an_k_ist

mrb arkadaslar son zamanlarda gitara heves etmeye basladim ve artik kafayi taktim ogrenicem.  tabiki bu  heves  cevremdende kaynaklaniyor ama kendim cok istiyorum. bunun icin nasil bir yol izlemem gerekir?

kursami gitsem,  internet uzerindenmi calissam veya gorsel egitim seti alipmi denesem bilmiyorum. bi arkadasimdan oner yavuzun egitim setini aldim cokda guzel anlatio hosuma gitti galiba onun sayesinde bisiler ogrenebilirim ama gitarim yok.

önce bir gitar almam gerekiyor ama ben hic anlamiyorum aslinda  bide akustik elektro klasik hangisinden basliyim herkes gitar icin klasikden baslanilir diyolar ama sizce hangisi, aslinda kalbimden akustik geciyor akustik klasik farki nedir bilmem ama elektroyu bastan eledim cunku rock muzik sevmiyorum ben genelde rock muzik yapiliyor diye biliyorum

ve siz digerli gitaris arkadaslarimizdan yardim istiyorum oncelikle gitar yardimi nasil bi gitar aliyim butceye uygun ve iyi bi gitar olmasini istiorum maksimum 250 tlye kadar cikabilirim oda maksimum ki okadar da cikmak istemiyorum acikcasi baslangic icin ama sole bi gitar istiyorum hem baslangic icin hemde ilerdede kullanabilecgeim bi gitar profosyone loluncada ayni gitari kullanabilim istiorum.

fiyatalara bakiorum 20 yede var 100 de var ama nasil gitarlar bilmiorum ucuzuda var pahalisida bunun icin sizden destek bekliorum hangi marka gitarlari aliyim ve alirken nelere dikkat etmem gerekiyor tavsiyeleriniz nelerdir.

ve gitari aldikdan sonra bilgim sifir gitar nasil tutulur onu bile bilmiyorum okadar sifir bilgim yada hic heves etmesemmi birakim hayallerimdemi kalsin yoksa calisiyim cabalayim ama nasil bir yol izleyim bana yardimci olursaniz cok sevinirim

cevap yazan arkadaslara cok tesekkur ederim

iyi gunler dilerim...

Yukarı Dön Göster an_k_ist's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: an_k_ist

Çilgin Gitarist
Yeni Üye
Yeni Üye

Ülke: Turkiye
Gönderilenler: 1
Gönderen: 2010-25-Temmuz Saat 20:55 | Kayıtlı IP Alıntı Çilgin Gitarist

Yeni baslayackasan Klasik gitar al derim. Çünkü akustik ve elektro gitara göre daha kolay ögreneilir.

Valencia CG190 alabilirsin 5-6 sene idare eder seni. 150-200 arasi degisiyor fiyatlari. 

LAguna marka gitar görürsen yanindan bile geçme ! gitarin agiri makbuldur , buna dikkat et :)

Ilk 1 ay parmak egzersizi yapacaksin, bu da biraz sikici , gitari birakabilirsin bile , ama hirs yaparsan daha da iyi olur :)  

an_k_ist
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Gönderen: 2010-27-Temmuz Saat 05:22 | Kayıtlı IP Alıntı an_k_ist

hocam bilgi için cok tesekkur ederim
gitar seciminde karar vermedim ama 2 el bi gitar buldum oturdugum yerde daha 1  2 ay olmus
fiyati ise 85 tl baslangic icin bununla baslayim diyorum ama daha  karar vermedim veya yamaha c40 almayi dusunuyorum.  cogu kisi onu tavsiye ediyor sizce bu gitar nasil ?

ARIA AK 20
Ön yüzü: Ladin.
Arka yüzü ve kenarlar: Maun.
Sap: Maun.
Klavye: Rosewood (gül agaci).
Donanim: Krom.
Yukarı Dön Göster an_k_ist's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: an_k_ist

evro
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Ülke: Turkiye
Gönderilenler: 1
Gönderen: 2010-01-Agustos Saat 17:53 | Kayıtlı IP Alıntı evro

Uzun bir gitar egitiminin ardindan sana söyleyebilecegim tek sey, nota' yi ve CAGED sistemi iyi sekide ögrenmen. Tab' dan vs gitar çalmak seni hiç bir yere götürmez. Solfejinin mükemmel olmasi gerekmniyor fakat nota degerlerini çok iyi ögrenmen gerek. Kayna konusunda yardimci olabilirim.

kdjcesarwasserm
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 35
Gönderen: 2024-25-Haziran Saat 06:37 | Kayıtlı IP Alıntı kdjcesarwasserm

Hvis du er kledd som en fallende engel i svart eller rødt, igjen holde tilbehørene farge koordinert og en lang svart eller rød tråd ser veldig dramatisk og øyeblikkelig
billige klær nett
.Selv om shopping er flott moro, den raske paced verden vi lever i i dag kan gjøre det vanskelig å finne tiden til å trekke seg gjennom tallene.Videre, å få det du ønsker fra lokale butikker er ingenting
sammenlignet med tilgjengeligheten av online elementer dunjakke dame grønn
.Hvis du virkelig vil ha et flott utvalg av engel fancy klær tilbehør, kan det være rådgivende og tid-besparende å kjøpe på nettet.I alle fall, kan Internett hjelpe deg å sammenligne angel fancy klær
priser og stiler dameklær på nett
.Begrepet kveldsgown er generelt forbundet med de tradisjonelle lange gowns sett i Hollywood-filmer.Men det nåværende scenariet har endret seg, og kveldsgunnene er nå tilgjengelige i forskjellige stiler,
størrelser og farger.Det myriade antallet alternativer hjelper oss med å finne den perfekte gaten for hver anledning.Designer blir fantasifulle og motearenaen er oversvømmet med nye design.Ukonvensjonelle
og kvinnelige designene styrer rosten.For å hente opp den riktige kvelden gown, er det første og viktigste å alltid være oppdatert på nåværende stiler og trender.Når du velger en kveldsgave, bør du også ta
hensyn til kroppen din og personlighetstypen.Muligheten for at du skal bruke en kveldsgave betyr også mye.Hvis det er en stor anledning klærne dine bør snakke volumer om personligheten din, hvis det er
bare en tilfeldig soiree opt for noe som gir en myk kvinnelig utseende.Spar deg selv fra å være en mote faux pas og være komfortabel i din egen hud.En kveld gown understreker din eleganse og sjarm til
hilt.
Yukarı Dön Göster kdjcesarwasserm's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: kdjcesarwasserm

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©1998-2006