Gitar-tr.com Reklam Vermek için Tıklayınız...

Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Gitarist
 Gitar-tr.com FORUM : Gitarist
Konu Konu: Gitarda Zayif Temel Ile Ileri Düzey Parça Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
TurQuaZ
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Ülke: Turkiye
Aktif Durum: Pasif
Gönderilenler: 1
Gönderen: 2010-09-Temmuz Saat 17:01 | Kayıtlı IP Alıntı TurQuaZ

Iyi günler arkadaslar ,

Ben 5-6 sene önce kitar ögrenmek için bir kursa yazildim ama fazla uzun sürmedi . Ondan sonra da yine kisa araliklarla 1-2 kursa daha gittim. Fakat yeterli temeli ve bilgiyi alamamistim. Kursa gitmeyi biraktiktan sonra sürekli evde kendi kendime çalismalar yaptim. Ama bu çalismalarda çogu seyi söylendigi gibi degil de kendime göre yapmistim. Mesela aklima en çok takilan konu sudur , Isaac Albeniz - Asturias isimli parçasinin tablarini buldum ve rahat bir sekilde çaliyorum ama arpej kismini kendi kafama göre yapiyorum. Mesela üstteki kalin tellere bas parmakla vurulup , 2. tele isaret ve orta parmak gelmesi gerek. Ben ise üstteki kalin tellere isaret parmagimla vurup , 2. tele sadece orta parmagimla vuruyorum. Çünkü bu zamana kadar kendi kendime çalistigim süre içinde hep böyle yaptim. Simdi bunun bir dezavantaji olabilir mi bana ? Bu sekilde devam etmemin bir zarari olur mu ? düzeltmem mi gerek ? Yani bu zamana kadar arpejlerde neredeyse hiç kullanmadigim bir parmagimi buna alistirmak zor ve zahmetli bir is . Tabi bu konuda tecrubeli ve bilgili arkadaslarimiza danismak istedim. Cevaplarinizi bekliyorum arkadaslar .

Bu arada metinde geçen parçayi duymayan arkadaslar için adresini vermek isterim : http://www.dailymotion.com/video/x8w10_isaac-albeniz-asturia s_creation

Parçanin tablari içinse : http://www.guitaretab.com/a/albeniz-isaac/346.html
Yukarı Dön Göster TurQuaZ's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: TurQuaZ

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma